• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Üye Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru 2.12 Upgrade
merhabalar, şuan kullandığım iki ayrı sitenin de sürümü 2.1.2 bunları son sürüm yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim?

Cevap
oncelikle lisansının bitmemiş devam ediyor olması gerekiyor (devam edenbir lisan uygulaman var ise yonetim paneli icinden bunu yapabilirsin )
2,1,2 den v4 e geciş yok bu yuzden 2.1.2 den 2.2.4 e sorada 2.2.5 gecmelisin
burdan son surume update yapabilirsin
Dikkat sanalpos gibi eklentiler yada tema satın almış isen yeni surume aktarılmaz

Cevap
(28.01.2015, 11:53)beefyuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar, şuan kullandığım iki ayrı sitenin de sürümü 2.1.2 bunları son sürüm yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim?

Merhaba beefyuk

Son sürüm derken 2.x.x serisinin son versiyonumu ?
2.2.4 ( son versiyondur . )
2.2.5 ( üst versiyon geçiş ara yazılımı içerir ) yükseltme yazılımı .
Cevap ise : CS-Cart Versiyon: 2.2.4 professional yazılımı istiyorsanız !!!
CS-Cart Versiyon: 2.2.4 professional
Yeni sıfır kurulum - upgrade - güncelleme paketi değildir. )
Link : http://s3.dosya.tc/server31/j3z1m2/cscar...l.zip.html

yoksa

4.x.x serisinin son versiyonumu ?
4.x.x üst versiyona geçiş için 1 yıllık yenileme lisans ücreti ödersiniz !!!
4.x.x sıfır kurulum yapmalısınız .
Çünkü verim alamazsınız diğer ek işlevler uyumsuz olur .

Kolay Gelsin .

Cevap
4.x.x serisine geçmek istiyorum. fakat ilanlar müşteriler herşeyin aynı kalması gerek, sıfır cs-cart lisansı alıcam zaten. fakat bana ilanlar ve diğer içerikler lazım

(28.01.2015, 15:12)istanbul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28.01.2015, 11:53)beefyuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhabalar, şuan kullandığım iki ayrı sitenin de sürümü 2.1.2 bunları son sürüm yapmak istiyorum. nasıl yapabilirim?

Merhaba beefyuk

Son sürüm derken 2.x.x serisinin son versiyonumu ?
2.2.4 ( son versiyondur . )
2.2.5 ( üst versiyon geçiş ara yazılımı içerir ) yükseltme yazılımı .
Cevap ise : CS-Cart Versiyon: 2.2.4 professional yazılımı istiyorsanız !!!
CS-Cart Versiyon: 2.2.4 professional
Yeni sıfır kurulum - upgrade - güncelleme paketi değildir. )
Link : http://s3.dosya.tc/server31/j3z1m2/cscar...l.zip.html

yoksa

4.x.x serisinin son versiyonumu ?
4.x.x üst versiyona geçiş için 1 yıllık yenileme lisans ücreti ödersiniz !!!
4.x.x sıfır kurulum yapmalısınız .
Çünkü verim alamazsınız diğer ek işlevler uyumsuz olur .

Kolay Gelsin .

Cevap
Verileri dosyaya çıkar metodu ile müşterileri, ürünleri ve diğer birçok şeyi dosyaya çıkarabilir, sonra sıfırdan kurduğun son sürümde bunu import edebilirsin.

Eğer sıfırdan bir kurulum yapmayı göze alırsan ve zaten bir lisansın varsa, eski bile (yani bir seneden daha eski bile olsa) güncelleme paketi almadan son sürümü kurmuş olursun. Ama eskisini güncellemek istersen o zaman güncelleme paketi almak durumundasın.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)

Cevap
Merhaba

Alıntı:4.x.x serisine geçmek istiyorum. fakat ilanlar müşteriler herşeyin aynı kalması gerek, sıfır cs-cart lisansı alıcam zaten. fakat bana ilanlar ve diğer içerikler lazım

Öncelikle sağlık ve hayırlı işler ve çalışmalar .

Import/Export
http://kb.cs-cart.com/import-export

Upgrade
http://kb.cs-cart.com/upgrade
http://kb.cs-cart.com/How-to-upgrade-with-store-import
http://kb.cs-cart.com/how-to-upgrade

Kolay Gelsin .

Cevap
Merhaba
update ile musterilerini, urunlerini,kategorilerini siparişleri,urun resimlerini banner resimlerimlerini aktarabilirsin
ancak sablom yapısı farkı olacagı icin yeniden kurgulaman gerekir
sıfır lisans alarak bunu yapamazsın 2 sitenin var oldugunu söyluyorsun o siteler icin lisansını uzatma seklinde alırsan
yonetim panelinde 2.2.5 versiyonuna kadar yukseltme yapabilceksin
son surum olan v4.2.4 icin ayrı bir lisan alman gerekmeksizin cs cart panelinden v4.2.4 indirip
sıfır boş bir kurulum yapacaksın store import özeligi sayesinde 2.2.5 yukseltgin siteni iceri cekiceksin
import ederek bunu yapabilmek icin her iki site yani v2.2.5 ve son kurdugun bos olan v4.2.4 aynı host alanında olmalı

Cevap
hepinize çok teşekkür ederim. yine bir aksama olursa burdan yazarım.

iki siteyi aynı zamanda güncellemiyeceğim. farklı zamanlarda. lakin birinin alan adı ve hostingini değişip sıfır cs-cart lisansı almayı düşünüyorum. ve ürünleri ona aktarmayı. kurgulama işlemi nasıl oluyor zorlanırmıyım?

(28.01.2015, 15:56)globalburo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba
update ile musterilerini, urunlerini,kategorilerini siparişleri,urun resimlerini banner resimlerimlerini aktarabilirsin
ancak sablom yapısı farkı olacagı icin yeniden kurgulaman gerekir
sıfır lisans alarak bunu yapamazsın 2 sitenin var oldugunu söyluyorsun o siteler icin lisansını uzatma seklinde alırsan
yonetim panelinde 2.2.5 versiyonuna kadar yukseltme yapabilceksin
son surum olan v4.2.4 icin ayrı bir lisan alman gerekmeksizin cs cart panelinden v4.2.4 indirip
sıfır boş bir kurulum yapacaksın store import özeligi sayesinde 2.2.5 yukseltgin siteni iceri cekiceksin
import ederek bunu yapabilmek icin her iki site yani v2.2.5 ve son kurdugun bos olan v4.2.4 aynı host alanında olmalı

Cevap
[quote='beefyuk' pid='1705' dateline='1422453647']
hepinize çok teşekkür ederim. yine bir aksama olursa burdan yazarım.

iki siteyi aynı zamanda güncellemiyeceğim. farklı zamanlarda. lakin birinin alan adı ve hostingini değişip sıfır cs-cart lisansı almayı düşünüyorum. ve ürünleri ona aktarmayı. kurgulama işlemi nasıl oluyor zorlanırmıyım?

yazdıklarımı okumadınız sanırım yeni bir lisans satın alarak yukseltme yeni surume gecirme işi yapamazsınız legal olarak yeni lisans satın alırsanız
ad degişimi ile ilgili sorun yok bildigim kadarıyla once yukseltir sonra ad degiştirirsiniz
ister yeni host alnında ister eski host alanında yeterli yer varsa ve ikinci bir kuruluma icin donanım yetiyorsa eski yerinizde yapabilirsiniz bence eski yerde yapıp yeni yere import ederek aldıgınızı tasımanız en dogru yol olucaktır diye düşünüyorum
bu arada bu işleri yapmayı bilmiyorsanız ücretli yapabilcek yerler var
Özelden link veriyorum takip ederseniz

Cevap

Hızlı Menü:

Tarama: 1 Ziyaretçi