• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
 • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
 • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol


Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Soru Şehir ve seçince açılan ilçeler
#1
Selam. Üye kayıt sayfasında Şehir ve şehir seçimine bağlı olarak o şehre ait ilçeleri seçen o yapıyı nasıl hazırladınız? Örneğin "İstanbul"u seçince "KüçükÇekmece","Avcılar" vs gibi bağlı ilçelerin geldiği profil alanını diyorum.

Bu bilgileri topluca gireceğimiz bir dosya oluyordu. Ya da eğer veritabanını buna göre düzenleyen varsa ilgili o tabloları gönderebilir misiniz?
 
Cevap
#2
"ilçeleri seçen o yapıyı nasıl hazırladınız?" derken? kim hazırlamış? Niye hazırlamış? Sen böyle bir şeye neden gerek duyduğunu bizle de paylaşır mısın? Sana ne artı katacağını düşünüyorsun?
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#3
(02.01.2015, 17:02)pcmemo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "ilçeleri seçen o yapıyı nasıl hazırladınız?" derken? kim hazırlamış? Niye hazırlamış? Sen böyle bir şeye neden gerek duyduğunu bizle de paylaşır mısın? Sana ne artı katacağını düşünüyorsun?

Standartta ülkelerden Türkiyeyi açık bırakıp States yani bölgeleri ŞEhirlere çeviriyoruz. Müşteri kaydolurken zaten türkiye seçili oldugu için sadece şehri seçiyor. Ancak bana sadece şehir bilgisi yetmiyorr. Çalıştığımız kargo firmasına otomatik olarak ilçe bilgilerini de entegrasyon üzerindne göndermem gerektiği için müşterilerin şehir seçeneğini seçtiğinde ilgili ilçeyi de seçmeleri gerekiyor. BU sebeple Cs carttaki ülkeleri Şehirlere, şehirleri de(yani mevcut states) onlara bağlı ilçelere çevireceğim. Bu yeni birşey değil. Yapan arkadaşlar var. Sitelerini ziyaret ettiğim için biliyorum. Onlardan bu veritabanı düzenlemelrini paylaşmalarını rica ediyorum sadece.

Umarım sizin için açıklayıcı olmuştur.
 
Cevap
#4
Merhabalar

Neden böyle bir şeye ihtiyaç var öncelikle
 • Kargo firmalarına müşteri adresini ne kadar dogru gönderebilirsek o kadar daha az hata oluşur
 • Müşteriler her zaman yazmaktan çekinirler müşterilerin yazma işlemini azalatarak sıkıcı zor bir site olmaktan çıkarsınız
 • secilebilir yapı adresin daha dogru ve kesin olmasınıda saglamaktadır.
Bu yapı Cs cart içinde nasıl yapılır sorusuna gelince ufak bir aldatmaca yapabilirsiniz
EĞER MİLLETLLER ARASI SATIŞ YAPMIYORSANIZ
Morpheus arkadaşımızın düzenlemesi 2 mesaj alta ordan takip ediniz ..
 
Cevap
#5
Merhaba

http://forum.cs-cart-destek.com/showthread.php?tid=143

Kolay Gelsin .
 
Cevap
#6
Morpheus (den alıntıdır konunun altında olması adına buraya ilave ettim )
Arkadaşlar ülke yerine şehirlerimizi şehir yerine de ilçelerimizi yapmak istiyorsanız phpmyadmin den veri tabanınıza bağlanın tabi önce yedek almayı unutmayın sorumluluk kabul etmem. Daha sonra `cscart_countries` `cscart_country_descriptions` `cscart_states` `cscart_state_descriptions` tablolarını seçip tamamen kaldırın sonra ekteki sql dosyasını unrar etmeden doğrudan veritabanınıza içeri aktar yapın. Şehir ve ilçe yapınız oluşmuş olacak. Bundan sonra profil alanlarından ülke yi şehir şehir i ilçe olarakdil değişkenlerinden Ülke seç i şehir seç şehir seçi ilçe seç olarak değiştirin işlem tamam veri tabanı hazırlanırken globalburo nun verdiği excel dosyasından yararlanılmıştır teşekkürler. Memo sen bu konuyu mutlaka okursun gerekiyorsa test edip yeni bir başlık aç. Bu arada tableprefix olarak cscart_ dan farkıl bişe kullandıysanız sql dosyasını da editlemeniz gerekiyor
DİKKAT:
Bu yapılandırmadan sonra kargo ayarlarınıda düzgünce yapmak gerekiyor yoksa ilk seferde bende ücretsiz kargo olması gerekirken (75 tl ve üstü) 25 tl kargo ücreti oluştu. Böyle olunca yerler ayarlarını yapmak gerekiyor


Ek Dosyalar
.gz   sehirilce.sql.gz (Dosya Boyutu: 19.57 KB / İndirme Sayısı: 38)
 
Cevap
  


Hızlı Menü:


Tarama: 1 Ziyaretçi