• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru Popup Class veya Tpl
#1
Information 
Merhaba arkadaşlar;

Ekte sunmuş olduğum üç resmin classlarına yada tpl lerine nasıl ulaşabilirim?
   
   
   
 
Cevap
#2
Selam,

yazacağım açıklama senin soruna direkt olarak cevap olmasa da seni hedefe götürecek ve başka arkadaşlara da faydası olacaktır umuyorum. Bu benim kullandığım bir metod çünkü.

Sitenin tamamını masaüstüne indir. Advanced search and replace isimli programı bul indir kur. Masaütüne çektiğin sitenin klasörüne sağ tıkladında menüde bu çektiğin Advanced search and replace programı ile ilgli bir satır belirecektir. Bununla ara gibilerinden (ezberden anlattığım için tam ne yazdığını hatırlamıyorum, ama bakında hangisi olduğunu anlayacağınızdan eminim) daha sonra program açıldığında gerekli ayarları yapıp dosya adı yada dosyaların içinde aranması gereken kelimeleri yazarsanız, alta listeleyecektir. Şayet localhostta bir cs-cart kurulu ise burada arayıp bulduğunuz dosyalarda değişiklik yapınca anında sonucu görerek doğru dosyadamı olup olmadığını anlamanız kolay olur.

Mesela tüm *.tpl dosyalarını listeletebilir ve isminden varsayımda bulunabilirsiniz. Ve içinde gececek kelimeleri yazıp yine aradığınız dosya ile ilişkisi olup olmadığı hakkında fikir yürütebilirsiniz.

Umarım mantık açısından bir faydası olur yazdıklarımın.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#3
Çok teşekkür ederim yazdıkların ve emeğin için. Siteyi localhost üzerinden çalıştırıyorum şu anda. Söylediğiniz program olan Advanced Search and Replace yerine Notepad++ adından bir program kullanıyorum. Söylediklerinizden çıkardığım işlemleri aynı program üzerinden gerçekleştirebiliyorum fakat bu popupların classlarına erişemiyorum. Sebepde: açılan popupların belirli bir delaylarının olması. Bende Çevirilerden gittim. Fakat ne bir .css ne de bir .tpl dosyasına erişebiliyorum. Sadece php dosyaları mevcut. o kısımlarda da classlar mevcut değil. Aradığım çeviriler sadece H1 kodu içinde çalışmakta. bir tpl yada css bulunmamaktadır.
 
Cevap
#4
Advanced Search and Replace Note++ ın alternatifi değildir. Note++ ile açtığın dokuman veya dökümanlarda arama yapabilirsin oysa diğeri üzerine sağ tıkladığın o klasörde alta doğru ne kadar dosya varsa içindekileri ve dosyaların içindeki metinleri arar. Dediğim gibi direkt çözüm olmasa da yanlış anlamanı düzeltmek istedim.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#5
(21.10.2014, 14:49)pcmemo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Advanced Search and Replace Note++ ın alternatifi değildir. Note++ ile açtığın dokuman veya dökümanlarda arama yapabilirsin oysa diğeri üzerine sağ tıkladığın o klasörde alta doğru ne kadar dosya varsa içindekileri ve dosyaların içindeki metinleri arar. Dediğim gibi direkt çözüm olmasa da yanlış anlamanı düzeltmek istedim.

Ctrl+H kombinasyonu yani dosyalarda değiştir komutu ile klasör yada dizin, değiştirilmesini istediğin dosya türü yada değiştirmek istediğin kelimeyi girebilir; istersen arama yaptırabilir istersen değiştirme yaptırabilirsin. Sadece bilgi amaçlı belirtmek istedim.
 
Cevap
  


Hızlı Menü:


Tarama: 1 Ziyaretçi