• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru 30 bin urunu csv import yapmiyor 3000 de duruyor ?
Huh
slm arkadaslar lutfen yardim edin 2 haftadir deli oldum arastirmakdan
vps sunucum var

16 CPU vCores
32gb Ram
800 GB SSD/HDD
Lunix |Centos 7 plesk sistem

Cs-cart 4.2.2 version kullaniyorum multi vendor

php ayarlari soyle yapdim
memory_limit = -1
max_execution_time = 0
max_input_time - 0
post_max_size = 16384M
upload_max_filesize = 16384M
safe_mode = off
client_max_body_size = 16384M
default_socket_timeout = 9999999
wait_timeout = 99999

Buda cs-cart: config.local.php ayari
// Set maximum memory limit
if (PHP_INT_SIZE == 4 && (substr(ini_get('memory_limit'), 0, -1) < "64")) {
// 32bit PHP
@ini_set('memory_limit', '-1');
} elseif (PHP_INT_SIZE == 8 && (substr(ini_get('memory_limit'), 0, -1) < "256")) {
// 64bit PHP
@ini_set('memory_limit', '-1');
}

if (!defined('CONSOLE')) {
// Set maximum time limit for script execution.
@set_time_limit(0);
}

Ams csv import yapiyorum 30 bin civarinda dosya ve resimleri baska serverdan cekerek import yapiyor ama 3000 3500 de duruyor resimleri cekince 15 binde felan duruyor tamamen resimle yuklemek icin ne ayari yapmam lazim Allah rizasi icin yardim lutfen ?

Cevap
allah rizasi icin biri yardim etsin lutfenn Sad

Cevap
Arkadaşım. Başına gelmeden insan bazı şeyleri bilemiyor. Şu an bende bu durumdayım. Ama anlattıklarından ilk aklıma gelen çözüm dosyayı yaklaşık 10 a bölmek. 3000 satırlı birden fazla dosya yapmayı dene.

Resimsiz hepsini alıyor mu demek istedin mesajdan anlayamadım. Eğer öyle ise sonradan resimleri yüklemek için sadece Product code, Pair type, ve Detailed image sütunları olan bir dosya hazırla diğer sütunları sil öyle üzerine yüklemeyi dene.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)

Cevap
peki ama bi sorunum daHA oluyor ben urunler icin bir sirketle calisiyorum csv i 10 a boldum oluyor ama sirket 3 gune bir csv yi yeniliyor yani yeni urunler ekleniyor yada siliniyor bazi urunler bunu nasil ayarlicam 3 gune bir butun urunleri silip yedenmi yapicam baska caresi varmi ?

Cevap
Merhaba
30 000 urun icinden yeni eklenenler ve silinenleri exel icinde cozup cs cart icinde gizli bir silinenler katagorisi acarsın ve silinmiş olanları katagorisini
exelde silinenler diye tanımlarsın cs cart icine import edince (sadece silincek olanların yer aldıgı bir exel tablosu olur sanırım 1000 taneyi gecmez silinenler) var olan urun kodlarındaki silinenleri silinenler katagorisi icine alır bundan sonra topluca silebilirsin

yeni eklenen urunleri listediginde sanırım makul sınırlar icinde kalcak oldugundan iceri almanda sorun olmaz
exel bilgin varsa bu işi exel icinde makro yazarak cozumlemen oldukca kolay olacagını dusunuyorum (yani eski 30000 urun exeli ile yeni olusan 30000 eksik yada fazla iki exel karsılasmasından yenileri ve silinenlerin cıkarılmasını) illa makroda olması gerekmemeke düseyara diye bir exel komut ile bunu yapabilirsin

Kolay gelsin.. umarım işine yarar
"Söz söyleyen kemal sahibi olursa, marifet ve hakikat sofrasını serdi mi, o sofrada her türlü yemek bulunur. Herkes orada gıdasını bulur." İnsanda Güzel olan Yüzdür Yüzde Güzel olan Gözdür. Ama insanı insan Yapan Agzından Çıkan Sözdür....

Cevap
vallla oyle excel de okadar bilgim yok Sad yardimci olabilirmisiniz bu konuda ?

bide bisi sorcam php ayarlari serverin sizce dogrumu daha hizli kayit etmesi icin degismeler yapmaliyim bilginiz varmi bu konuda ?

Cevap
wallla wazgecdim bu cs cart dan cunku hersey icin cok ugrasman gerekiyor ve yeterli destegi yok coklu urun yukleme ve optimasyonu icin en iyisi yine woocommerce ve import icin wp all import her destegi oluyor bilmek isteyenlere yardimci olabilirim

Cevap
Wordpress için yazılmış bir eklentiyi cs-cart ile kıyaslaman çok anlamlı olmamış ama önemli olan senin kolay kullanman sonuçta.
(Ahmed Hulûsi)

Cevap
Ben de bir ara sorunu yaşamıştım aynısını çözdüydüm. hatta sorumd paylaşmıştım ama eskisindemi kaldı yenisindemi bilemiyorum. snırsam 2014 mart-nisan aylarında paylaşmıştım export sorunu diye ve çözümünü

http://forum.cs-cart-destek.com/konu-sor...blemi.html

Bak burada paylaşmışım değerlendir, kullan! çözüm için faydalı olabileceğini düşünüorum.

Cevap
2014 martta bu forum açıktı. 16.11.2013 de kuruldu.
(Ahmed Hulûsi)

Cevap

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soru:  Excel İmport - Quantity discount beyaznevresim 2 5,353 21.02.2018, 10:07
Son Yorum: beyaznevresim
  Soru:  Export/import hakkında beefyuk 5 10,975 21.02.2015, 17:43
Son Yorum: pcmemo
  Soru:  cvs import ile ürün ekleyince resimler görünmüyor. pcmemo 6 11,909 15.02.2014, 15:20
Son Yorum: globalburo

Hızlı Menü:

Tarama: 1 Ziyaretçi