• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soru 3.x ile 4.x arasındaki farkları bilen var mı?
#1
arkadaşlar,

bir müşterim için 3.x cs-cart hazırlıyorum.çünkü dil dosyam 100 de 100 durumunda. addonlar da dahil çeviri yaptım.

kalkıpta 4.x sürüme geçmek şuanda çok zor geliyor.

3 ve 4 arasındaki farkları biliyorsanız yazar mısınız?
geçiş yapmaya deyecek özellikler var mı?
 
Cevap
#2
Arkadaşım, yani tek tek yazmaktansa şana şu mantığı söylemek isterim.

Yeni her zaman yenidir. Sadece dil dosyası sebebiyle ben olsam eski versiyonu kurmam. Sitede zaman zaman güncelleyip eklediğimiz bir Türkçe dil dosyası var. Seni sıkıntıya sokmayacak kadar Türkçe'dir merak etme.

v4.0.x ile v4.1.x arasında bile fark var. Bu farklar yenilik olmasa bile hata düzeltmeleri vs.
(Örneğin slide banner denilen genelde ana sayfada kullandaığımız kayan banner vardır. Burada Türkçe sayfanızda TR içerikli resimler kullanırken, diğer dillerde göstermek için farklı resim kulanabilirsiniz. [denemedim ama öyle yazıyor.] v4.1.1 ile ilgli yenilikleri ve anonsları okumak için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.)

http://blog.cs-cart.com/2014/01/15/cs-ca...is-coming/
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#3
şunun için sordum. 3.x de benim en çok dert çektiğim konu tasarım konusu.En azından basit birşekilde site rengini değiştirmek için bir sürü css dosyasında değişiklik yapmak gerekiyor.Ne, nereden değişiyor diye bulmak da cabası.
Gördüğüm kadarıyla 4.x de böyle değil.
Ben 3.x 'i tamamen çeviri yaptım.sadece ? kısımları ( tooltip) kısımları kaldı.Ona da çok takılmadım.Fakat tüm bu uğraşlardan sonra 4 e geçmek açıkcası herşeye sıfırdan başlama gibi olacak.Değecek mi ? değmeyecek mi? kararsızım.Başladığım bir işi de yarıda bırakmak hiç istemiyorum.
 
Cevap
#4
Tasarım konusunda daha rahat olduğu kesin.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#5
Selam

4.x.x daha hızlı / tema görümünün önemi büyük ( tema sadece bilgisayar için değil tablet ve mobil vs gibi ) / yeni özellikler var .

müşteri ilk hız ister , sonra görünüm , diğerleri sonra gelir .

reklam malı satar !!!

daha yeni sistem 4.x.x hatalar var beklemek gerekli bence , ama şu var ki bekletmiyorlar yeni bir versiyon çıkartıyorlar . zaten Türkçe destek az .

4.x.x için tam hatasız bir versiyon bulup , dükkanı kurmak gerektiğine inanıyorum .
bundan sonra versiyon atlama 5 .x.x çıkarsa aynı uyğulama yapılıp dükkanı yenilemek.
hatalar hataları getirir . durmanın gerektiği yerde durmak gerekli ( dükkan yenileme oluşturma )

sayğılarımla....
 
Cevap
#6
sistemi 3.06 üzerine kurdum.çeviri eksiği olmadan.
bugün 4.1.2 yi inceleyim dedim herşey tamamen değişmiş.
öncelikle local de çalıştım buna bile bir sürü çözüm bulmak zounda kaldım.öncelikle php sürümü en az 5.3 gerekli dedi, onunla uğraştım.ardından kurdum yönetici paneli tamamen değişmiş.ona alışmaya çalıştım.en son olarakda admin panelde çeviri yapmak eskisi kadar kolay değil.
3.x serilerinde çeviri modu var, bunda göremedim.okumadığım makale kalmadı ama malsef yönetim panelinde çevirisi yapılacak çok yer var.

kelimeyi yada cümleyi kullanıldığı yerde görüp çevirmeyince bazen saçma sapan çeviriler yapıyoruz.bu yüzden şimdilik rolentiye aldım.ne zaman çeviri modunu eklerler, o zaman 4 e geçerim.hatta o zaman 5 bile çıkabilirSmile

ben cs-cartla ilk tanıştığımda 1.35 versiyondu.tepeden tırnağa onu çözdüm derken 2 ye geçtik.onu hallettim dekren 3 e.... 4e.. derken 5 yolda gibi geliyor bana..
 
Cevap
#7
İş yapmak yerine yazılım geliştirmekle zaman harcamak istiyorsanız cs-cart a devam
 
Cevap
#8
MANY YEARS AGO...
Hey gidi hey v 1.x zamanları geldi aklıma o sıralar cs yi editliyor, eskilerden bir uğur g...cer vardı tam beyan etmeyecem o yüzden noktalı. O da ya bırak allasen oscommerce den daha iyisimi var diye savunurken sistemi göstermiş, tam tabiriyle OSSSSURUNU kesmiş oScommerce artık ossuruk gibi uçup gitmiştir. Hatta tey gibi eskilerden yani 2005 e dayanır uğur cs-cart için ilk pos modülü yazan süper kahramandı Big Grin

Vesselam dönelim günümüze yani PRESENT DAY şimdi 3.x ile 4 arasında dünya kadar fark var ki şahsi görüşüme göre laf meclis içeri ve dışarı; 4 sevdalısı sıpa beyinliler neleri kaybedip nelere maruz kaldıklarının farkında değiller.

Şimdi millet küfürlü mırıldanıp ne diyo bu adam dediğine eminim. Aşağıda bir kaç ana seçeneği ben yazayım gerisi size kalsın

1- Herşeyden önce 4 stabil değil. v3 ün stabil versionu biraz kassada 303 idi onu 304 ile düzelttiler 306 yani son v3 serisi eksikleriyle gedikleriyle %92 performans ile markadaki en iyi efor veren sürümü taşımakta.
2- Cs v3 de kullanılan modüllerin hepsi neredeyse uçmuş bunlara detaylı istatistik çekiyor ki bu stratejik eticaret fizibilitesi için gerekli olan birşeydir (nedir diye sormayın meslek sırrı söylemem) CİDDEN!
3- tema alanlar çalıştıracam edecem diye auto gömülü css lere ek olarak 2nci css ve js leri çalıştırıp sayfa eforuyla onaşacaksınız yada para veremeyip yalııın yalın KINALI EŞEK götü gibi sergileyip siteyi müşteri çekmeye ürün satmaya çalışacaksınız... GÖRSEL KONUSUNDA RAKİPLERİNİZDEN BİR FARKLILIĞINIZ OLMADAN


Şimdi ister 3 diyin ister 4 diyin. Polimikliklerle uğraşmayın dünkü çömezlerden yalan yanlışlar ile karın doyurmayın. İşi ehline bırakın ki diğer çözmezler işimizi 5 kuruşluk etmeden açlarından ölsünler.
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Soru:  Kodlama bilen arkadaşların dikkatin pcmemo 2 6,192 18.01.2015, 21:28
Son Yorum: istanbul

Hızlı Menü:


Tarama: 1 Ziyaretçi