• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mobil Hız AMP! Ney ki bu AMP? :)
#1
Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda genel olarak googlenin falafoş olması (son 7 aydır haftada 2-3 güncelleme ve politika değişikliği yapması) sebebiyle sitelerin bir çoğu gümledi yani sıralama kaybetti hatta dünkü bebe sizi solladı geçti. Bir çoğunun da olası WP olduğunu gördükçe biraz sinirlerinizin zıpladığını tahmin ediyorum.

Lakin son zamanlarda çok googlenin fazlasıyla üzerinde durduğu konu sayfaların açılış hızları ki haliyle hostinglerle uğraştığınız için artık paneller page speed light addonsları koyfuğunu görebilmişsinizdir.

Son trend olan ve nedir bu bağlkıktaki dediğiniz AMP ise googlenin yeni hevesi! Ta taaaaa
https://support.google.com/webmasters/an...authuser=0


ilgili sayfada inceleyebilirsiniz. İncelemekten kaçınanlar için ise mobil arayüzün kendi özel servisleriyle (https://www.ampproject.org/ - ) cdn cashelemesiyle Accelerate edilmesine yani türkçe mesaili ile hızlandırılmasına yardımcı oluyor... Buna ne gerek var diyenleriniz olacak belki ama şu cancanlı tema merakımız yok mu her site sahibinin olduğu gibi. Elden gelse asenaya göbek attıracaz ya vesselam işte her neyse bu cancanlı temaların hepsi JS ve CSS yüklerinden başka bir şey oluşturmuyor..

ne hikmetse google geçen yıl illa alışveriş yapan (form doldurulan ) sitelere ssl zorunluluğu getirdiyse (koymazsan ssl i seni zepciklerim sıralardan demişti.) şimdi de siteyi hızlı açılan lite data yemeyen bir sadelikte istiyor. 

Genel yapısı ile cs php7 ile zaten 4.6.x serisinde tam adaptasyonu sağlamıştı ve oldukça hızlı çalışıyor ama temayı (3ncü parti yazılım) gömdüğümüzde şiş allah şiş durumu bu sefer açılış hızları cart curt sokuyorsun site analizine şunu kapa bunu azal css i kaldır js yi uçur diye bir ton tantana nasihat ama kaldırınca da bu sefer tema tırt...

Vesselam konumuza döneyim ben  AMP derken CS ile bir adaptasyonu var mı diye bakınırken mantıklı hızlı bir ufak araştırmada webkul un bunu yaptığını gördüm. Varsa bunu alan seo ya meraklı ve değer veren yatırım yapan arkadaş öneririm alsın ve hatta bizimle de paylaşsın vip değilse vipe giriş bileti de kazanmış olur hem Wink

YTUBE : https://www.youtube.com/watch?v=Y-w9bmi97A0
URL : https://store.webkul.com/CS-Cart-Acceler...Pages.html


Yok ben baştan ucağı yapacam diyenlere bir HTML örneğiWink


Kod:
<!doctype html>
<html ⚡>
 <head>
   <meta charset="utf-8">
   <title>Sample document</title>
   <link rel="canonical" href="./regular-html-version.html">
   <meta name="viewport" content="width=device-width,minimum-scale=1,initial-scale=1">
   <style amp-custom>
     h1 {color: red}
   </style>
   <script type="application/ld+json">
   {
     "@context": "http://schema.org",
     "@type": "NewsArticle",
     "headline": "Article headline",
     "image": [
       "thumbnail1.jpg"
     ],
     "datePublished": "2015-02-05T08:00:00+08:00"
   }
   </script>
   <script async custom-element="amp-carousel" src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-carousel-0.1.js"></script>
   <style amp-boilerplate>body{-webkit-animation:-amp-start 8s steps(1,end) 0s 1 normal both;-moz-animation:-amp-start 8s steps(1,end) 0s 1 normal both;-ms-animation:-amp-start 8s steps(1,end) 0s 1 normal both;animation:-amp-start 8s steps(1,end) 0s 1 normal both}@-webkit-keyframes -amp-start{from{visibility:hidden}to{visibility:visible}}@-moz-keyframes -amp-start{from{visibility:hidden}to{visibility:visible}}@-ms-keyframes -amp-start{from{visibility:hidden}to{visibility:visible}}@-o-keyframes -amp-start{from{visibility:hidden}to{visibility:visible}}@keyframes -amp-start{from{visibility:hidden}to{visibility:visible}}</style><noscript><style amp-boilerplate>body{-webkit-animation:none;-moz-animation:none;-ms-animation:none;animation:none}</style></noscript>
   <script async src="https://cdn.ampproject.org/v0.js"></script>
 </head>
 <body>
   <h1>Sample document</h1>
   <p>
     Some text
     <amp-img src=sample.jpg width=300 height=300></amp-img>
   </p>
   <amp-ad width=300 height=250
       type="a9"
       data-aax_size="300x250"
       data-aax_pubname="test123"
       data-aax_src="302">
   </amp-ad>
 </body>
</html>
 
Cevap
#2
Emeğine sağlı. güzel bir araştırma ve yazı olmuş.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#3
Merhaba  Smile

teşekkürler , çalışmalarında başarılar kolay gelsin , sağlıcakla kalınız !!!
 
Cevap
#4
amp de bu yıl radikal değişiklikler olacak story mantığı gibi şeyler geliyor o yüzden amp ye geçmek için biraz beklenmesi tarafındayım.
 
Cevap
#5
simtech in ve webkulun amp eklentisi mevcut bende, mantıklı tekliflere açığım
 
Cevap
#6
Burası mantıklı teklif için değil 4nala arkadaşım. Burada elindekilerini paylaşırsınız paylaştığın ile de VIP bölümüne girip kimsenin teklif istemediği elindekilerini paylaştığı bölüme girip büyük bir kütüphaneden faydalanmana yardımcı olur.

Kısacası elinde olan kimsede yoksa ve paylaşırsan o paylaşım senin VIP giriş biletin olur1
 
Cevap
#7
vipinizle falan ilgilenmiyorum bende zaten cs-cart için yazılmış kaliteli eklentilerin yüzde yüzü, piyasadakilerin %95 i var. sizin vipde olupda bende olmayan bi eklenti olacağını sanmam. varsa organik kaliteli arşivlerden deişiriz.
 
Cevap
#8
Tamam arkadaşım o zaman ticari amaçlı beklentilerde olmamanı önererek daha öncede bende fark ettim sürekli bir varsa değişelim tarafımca ben de ilgilenmiyorum. İlgilenen arkadaş olabilmesi potansiyelin için her konuya bu şekilde bende var ilgilenen var mı yerine ilgili başlık altında elinde var olanların tüm listesini paylaşarak değişim yapabileceğine dair bir konu paylaşırsın daha hızlı teklif alırsın değişimler adına... Hem de konu dışına çıkmamış olursun
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Brick Eklenti:  Yöneticiler İçin Mobil Kontrol globalburo 2 5,528 06.09.2017, 21:55
Son Yorum: haktel-trade

Hızlı Menü:


Tarama: 1 Ziyaretçi