• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgi Müşteriye Üyeye Ödeme Bildirimi Linki Göndermek
#1
Oluşturulması gerekenler
1- Yazarkasa yada para resimli bir fiyatsız ürün oluşturun ismine de aidat-ödeme-vs gibi bir isim verin fiyatını müşteriye sor özelliğini aktif edin.
2- Ödeme bekleniyor diye bir sipariş durumu oluşturun tekrar öde kutucuğunu işaretleyin.
3- Ödeme bekleniyor durumunun mail şablolunu alttaki gibi düzenleyin. İsteğinize göre siz daha farklı bir şablon da yapabilirsiniz.
Kod:
{{ snippet("header", {"title": __("change_order_status_default_subj", {"[order]": order_info.order_id, "[status]": order_status.description}) } ) }}
   {{ __("dear") }} {% if order_info.firstname %}{{ order_info.firstname }} {{ order_info.lastname }} {% else %} {{ __("customer") }} {% endif %},
   <br />
   Ödeme yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıkladıkdan sonra sipariş durumu Ödeme Bekleniyor olan sipariş numarasına tıklayıp açılan sayfada ödeme yapmanızı rica ederiz. Tüm sorularınız için iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.
<p><a href="https://www.sitenizinadi.com/orders/">ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYIN</a></p>
   <br />
   <br /> {{ include_doc("order.summary", order_info.order_id) }}
 {{ snippet("footer") }}
Sitenizinadi yazan kısmı kendi site adresiniz olarak değiştirin eğer seolarda düzenleme yaptıysanız site adresinizden sonraki /orders/  kısmınıda kendi seonuza göre düzeltin.
Tüm bunları yaptıktan sonra admin sayfanızdan tamamlanan siparişler sayfasına gidin + ikonuna tıklayıp yeni sipariş ekleyin ürün olarak oluşturduğunuz ürünü ekledikten sonra fiyat alanının yanında bir seçim tiki göreceksiniz orayı işaretleyip ödeme almak istediğiniz tutarı girin. Sağ taraftan bu siparişin ödemesini yapmasını istediğiniz müşteriyi de seçin sipariş durumunu da ödeme bekleniyor olarak değiştirin. Alttaki müşteriyi bilgilendir seçimini de yapıp siparişi kaydedin. Müşterinize ödeme bekleniyor maili gidecektir ve açıklama da yazdığı üzere durumu ödeme bekleniyor olan sipariş numarasına tıkladığında müşteriniz açılan sayfada doğrudan ödemesini yapabilir. Hiçbir eklenti kullanmadan mail order benzeri bir ödeme almak için böyle bir yöntem kullanılabilir. Üstteki örnekte görüldüğü üzere müşteriye giden mail de soyadı alanı da eklenmiştir. Aynı yöntemle diğer mail şablonlarınada soyadı alanını da ekleyebilirsiniz.
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  cs-cart iyzico ödeme eklentisi sakurt 6 7,542 24.06.2020, 05:16
Son Yorum: sakurt

Hızlı Menü:


Tarama: 1 Ziyaretçi