• Cs-Cart Türkiye Destek ve Paylaşım Sitemize Hoş Geldiniz
  • Yeni Temamızla Daha işlevsel Sizlerleyiz.
  • Öneri ve Dileklerinizi Mesajla iİetiniz.
Hoşgeldiniz.! Lütfen Giriş Yap yada Kayıt Ol


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgi Banka anlaşma gerektirmeyen sanal pos
#1
Selam arkadaşlar, bugün cep telefonuma ttnet'ten bir mesaj geldi. poskur.com adresinde tanıtımını yaptıkları iyzico.com işbirliği ile banka anlaşması yapmanıza gerek kalmadan sitenize entegre edecekleri modül ile beli oranlarda komisyon ile ödeme alıyorlar.

Fakat iletişime geçip csc-art için entegre edebilecekleri bir modül olup olmağını sorduğumda olumsuz yanıt aldım. İlk talep eden de sizsiniz dediler. cs-cart için modül yazar mısınız diye sormadım. Önce burada paylaşıp kimlerin bu olaya sıcak baktığını öğrenmek istedim.

Dilerseniz poskur.com ve iyzico.com dan inceleyerek fikirleriniz buraya yazın. Talep çok olursa durumu kendilerine bildiririz.

Yorumlarınızı, dolayısı ile cs-cart'a uyumlu olsa talep eder, kullanır mıydınız bu gibi fikirlerini yazarsanız iyi olur.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#2
Merhaba
[email protected] mail attım cs cart icin destek talebinde bulundum ve sistemin
ekran görüntüleri ve varsa videosunu talep ettim
bu şekilde diğer arkadaşlarda talepte bulunurlar sa sanırım bu yönde bir cs cart
eklentisi elde edebiliriz.
Lütfen üye arkadaşlardan ricam talepte bulunmaları...
Birlikten güç oluşturalım cs cart
https://www.iyzico.com/entegrasyonopensource da yer almış olsun
 
Cevap
#3
Merhaba

https://www.iyzico.com/entegrasyondirectentegrasyon
https://www.iyzico.com/testbilgileri

https://www.iyzico.com/entegrasyonopensource

Kolay Gelsin .
 
Cevap
#4
bi kaç ay önce bende iyzicoya bu konuda başvurmuştum şu anda cs-cart için bir planımız yok ama ilgilenicez belki siz ilk olursunuz falan demişlerdi ama o günden bu güne bi gelişme olmadı diğer benzer işi yapanlardan; yıllık ücreti olmaması ve komisyonlarının çok daha düşük olması sebebiyle tercih etmek istiyoruz ama bilen birinin entegrasyon işini halletmesi gerek makul bir ücretle de satabilir bence. yapan olursa bir müşteri burda hazır merak etmesin Smile
 
Cevap
#5
Ben de iyzico kullanıyorum. Opencart kullandığım için iyzico entegrasyonu gerekmiyordu ama artık CS-Cart'a geçmeye karar verdim. iyzico entegrasyonu önemli bir hale geldi, ben de kendilerine mesaj atıp bunu eklemelerini isteyeceğim. Bu arada hch'nin dediği gibi yapan birileri olursa ben de almaya hazırım.
 
Cevap
#6
Bu konuda gerçekten istekli arkadaşlar bu mesaja sessiz kalmasın ki talep çoğalınca ben bu mesajdan ilgilleri haberdar edeceğim.
Sahip olma duygusunun ayrılmaz parçasıdır KAYBETME korkusu!
Sahiplik duymadan sevmek cennet yaşantısıdır. Korkuların ise cehennem ateşin!
(Ahmed Hulûsi)
 
Cevap
#7
Merhaba
iyzico mesaj attım ancak geri donus bile yapmadılar refaranslarını inceldim bir cok hata gördum çalısıyor dedikleri yerlerdeki
oldukca sorunlu cs cart ile aktif etselerde payu gibi duzgun bir yapısı yok akılcı görmedim ben
 
Cevap
#8
Merhaba arkadaşlar, benim de iyzico ile ilgili deneyimim, daha yazılımlarının olgunlaşmadığı ve geliştirme aşamasında oldukları şeklinde. Sistemlerinde raporlama, takip, email sistemleri v.s. henüz alt yapı yok denebilecek noktada, güzel bir websayfaları var ama gelişmesi için ciddi çalışmaya devam etmeleri gerekiyor. Payu'yu çok iyi bilmiyorum ama iyzico'nun ülkemizde yapılan ve geliştirilen bir sistem olmasından dolayı iyzico'yu çok önemsiyorum, umarım onlar da bizim onlara yönelik umudumuzu boşa çıkartmazlar.
 
Cevap
#9
Ben biraz inceledim fena değil. Gayet sade bazı güvenlik açıkları var ödeme modülü yapılırken gözününde bulundurulması gerek. Özel yazılım entegrasyon kısmında çekim işleminin kontrolü anlatılmamış. Direk olarak ;
Kod:
if (strstr($resultJson['response']['state'],"success"))
{
    header("Location: http://www.myshop.html?status=success");
demişler fakat bu arada gelen hash'e bakarak çekimin yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerekir. Yoksa rahatlıkla araya sızılıp para çekilmiş gibi cscart yanıltılabilir. Daha önce paypal'da da yaşandı bu durum.

Ödeme modülü ve eklenti olarak hazırladım, testleri yapıyorum. İlgilenenler ulaşırsa tahmini tamamlanma süresini ve detayları paylaşırım. Şuanki versiyon javascript versiyonu. Kişi ödeme ekranına geldiğinde iyziconun tasarımı olan [Resim: form.png] açılıyor.
responsive'de fena durmadı.
[Resim: iyzico-cscart.jpg] biraz javascript ve css ile müdahale edilebilir.
ödeme yapa basınca diğer sistemlerde olduğu gibi iyzicoya gidiyor ve siteye geri geliyor. sonrası ya çekildi işlem tamam ya da çekilmedi, hata mesajının gösterilmesi ve kişinin tekrar kart bilgilerini girmesi. ve tekrar çekim denemesi.

%2.5 + 0.25tl fena değil. Tek çekim ödeme almak için kullanırım. Ben kullanmazsam, sen kullanmazsan komisyonu payu paypal yani yabancılar yemeye devam eder.
XMLBotu ürünleri otomatik ekle | CsCart Payu Ödeme Sistemi
| Havale ile Ödeme Eklenti | Eklentisiz AnaSayfa Sekmesi yap
cs-cart->n11 api senkronizasyonu ve fazlası weblen.net/shop adresinde
 
Cevap
#10
iyzico modülünü bende sitemde kurmak istiyorum bu konuyu çözebilen var mı acaba?
 
Cevap
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgi:  v3 ve v4 sanal pos kampanya pcmemo 5 41,022 07.02.2018, 10:48
Son Yorum: ilesendustriyel

Hızlı Menü:


Tarama: 1 Ziyaretçi